Vstupní prostor kanceláře je důležitější, než si myslíte


Vstupní prostor kanceláře je důležitý pro první dojem

Vstupní prostor kanceláře je důležitý pro první dojem

Nejspíš to znáte také – tmavý, ničím zajímavý, zkrátka další nudný vstupní prostor kanceláře, který nic nesděluje a máte z něj takový ten sterilní korporátní dojem. První dojem je ale v podnikání nejdůležitější, proto je důležité mít vstupní prostory svěží, prosvětlené a přátelské. Měly by být příjemné a nenásilnou formou sdělovat, čím se vaše firma zabývá a kdo vlastně jste. Pokud je vaše recepce studená, bezútěšná, stísněná nebo strohá, nic dobrého to o vás neřekne.

Jak můžete ovlivnit první dojem z návštěvy vaší firmy?

  • Vyberte správné barvy a materiály prostoru recepce
  • Zamyslete se nad osvětlením i použitými svítidly
  • Umístěte do vstupního prostoru zeleň a další doplňky

Recepce není jen místo, kudy se prochází

Potřebujete, aby potenciální klienti a zaměstnanci měli ze vstupního prostoru dobrý pocit, i když tam tráví jen nezbytné minimum času. Víte, že váš prostor recepce a vstup do kanceláře poskytuje důležitý první pohled na povahu a étos vašeho podnikání. Jak jinak můžete udělat skvělý první dojem na klienty ještě před příchodem do jednací místnosti, než tak, že vytvoříte příjemný vstup do své kanceláře? K tomu vám pomohou moderní poznatky i staré japonské umění Feng Shui.

Výběr barev vstupního prostoru kanceláře

Naše uvažování i emoce jsou výrazně ovlivněny barvou. Použitím určitých barev ve vašem vstupním prostoru tak můžete vytvořit přátelský dojem a v důsledku toho vyvolat pozitivnější emoce u lidí, kteří tudy přicházejí. Bílá a odstíny krémové jsou vždy oblíbenými možnostmi, protože mohou být uklidňující. Krom toho jde o typické korporátní barvy, které nikoho neurazí. Nicméně světle šedé odstíny nebo i pastelové a dokonce i výrazně světlé barvy mohou dát vaší kanceláři přátelskou a přitažlivou atmosféru.

Jaké materiály se hodí pro recepci?

 
recepční pulty Welcome

Materiály v prostoru recepce vypovídají o povaze vašeho podnikání

Kombinace tradičních tvrdších textur (jako dřevo, sklo a plast) s měkčími texturami se může opticky rozčlenit prostor místnosti a poskytnout jí domáčtější vzhled. Samozřejmě nemusíte po recepci rozmisťovat polštářky, koberečky a přehozy – ale například tkanina na stěnách nebo jako součást nábytku, přírodní dekorace ze dřeva nebo kamene a skleněné vázy plné květin skvěle doplní recepční pult, který je obvykle dominantou vstupní haly.

Nepodceňujte osvětlení ve vstupu do kanceláře

Osvětlení prostoru recepce může být nápadité, a přitom příjemné

Osvětlení prostoru recepce může být nápadité, a přitom příjemné

Podobně jako barvy vybavení interiéru, různé barvy, typy a intenzita osvětlení mohou ovlivňovat naše emoce a způsob, jakým se cítíme v určitém prostoru. V závislosti na tom, jakého vzhledu chcete dosáhnout, může být vhodné jak silné, tak i tlumené osvětlení. Pokud se nemůžete rozhodnout, jaký druh osvětlení by mohl ladit s vaší firmou a stávajícím vzhledem interiéru, pak jděte zlatou střední cestou – ani příliš jasné, ani příliš temné prosvětlení je vždy bezpečná volba. Styl samotných svítidel je také důležitý – stolní a stojací lampy s látkovými stínítky jsou příjemné na pohled a přinášejí dojem útulnosti, nástěnná svítidla mohou být jen základní nebo mohou vrhat rafinované stíny a bodové osvětlení ve stropu může být jak jasné a povzbudivé, tak jemné a uklidňující.

 

Zeleň má v kanceláři svůj smysl

Pokojová rostlina v kanceláři může dodat svému okolí svěží dojem s dotykem přírody. Je dokázáno, že rostliny mají uklidňující a pozitivní účinek na mozek – a v japonském umění Feng Shui hrají rostliny velmi důležitou roli při lákání nových lidí do prostoru. Mají také uklidňující a příjemný účinek na ty, kteří jsou již v něm. Umístění rostlin ve vstupní hale administrativních prostor je z hlediska Feng Shui považováno za velmi dobrý tah. Některé rostliny dokonce čistí vzduch, který dýcháme.

Nejste si jistí? Poradíme vám

Řešení vstupního prostoru vám rádi zpracujeme ve 3D návrhu. Bezproblémová realizace a doladění detailů je pak samozřejmostí. Na výsledky naší práce se můžete podívat zde. Pokud si chcete nechat zpracovat 3D návrh vstupního prostoru kanceláře nebo potřebujete poradit s něčím jiným, neváhejte se na nás obrátit.