Jaké materiály kancelářské židle se hodí pro letní měsíce?


Léto nás v tomto roce překvapilo již v dubnu a každý, kdo pracuje v kanceláři, asi ví, co s ním přichází. Klimatizace jede na plné obrátky, ale stejně nestíhá a vy přemýšlíte, jestli neexistuje pracovní židle třeba z ledu. Takový materiál zatím k dispozici není, ale můžeme se, s ohledem na teplé počasí, podívat na výhody a nevýhody, těch, které jsou pro nás dostupné.

Kancelářské židle s potahem ze síťoviny

Mesh, neboli síťovina, podporuje proudění vzduchu.Kancelářské židle s povrchem typu mesh nabízejí prodyšný potah podobný filtru, který vám poskytne mnoho hodin pohodlí. Tyto typy židlí podporují proudění čerstvého vzduchu a mohou vám poskytnout komfort zejména v letních měsících. Nevýhodou může být reakce vaší pokožky na umělá vlákna, z kterých se tento potah vyrábí. Také je nutné kancelářské židle s potahem ze síťoviny často čistit pomocí chemických prostředků a pravidelně luxovat, aby se zabránilo hromadění prachu.

 

Kožené kancelářské židle

Luxusní manažerské-křeslo-SitIt

Kožené židle nabízejí prestižní vzhled a spoustu komfortu. Nevýhodou kožených židlí je potřeba údržby drahého koženého materiálu, do kterého jste investovali. Chcete-li udržet koženou židli v dobré kondici, nenechávejte ji na přímém slunečním světle a udržujte povrch v naprosté čistotě. Pro dlouhodobé sezení se kožený povrch příliš nedoporučuje a také počítejte s tím, že v kožené kancelářské židli se kumuluje teplo.

Kancelářské židle z umělé kůže

Koženka je levnější (a pro vegany a vegetariány etičtější) povrchový materiál, také vypadá skvěle a sedí se v něm dobře. Nevyžaduje takovou údržbu, jako pravá kůže a při investici do kvalitnější koženky se můžete těšit velmi dlouhou životnost. Ani umělá kůže se nedoporučuje pro delší sezení a teplo se v ní kumuluje úplně stejně rapidně.

 

Čalouněné kancelářské židle

Pracovní židle s textilním povrchem jsou jednou z nejběžnějších variant pro práci u počítače. Jsou pohodlné, snadno se udržují a lze je pořídit v široké škále barev a vzorů, které usnadní jejich sladění s okolním interiérem.

Nevýhoda textilní čalouněné židle spočívá v tom, že zde vzduch neproudí tak volně jako v případě síťoviny, takže snadněji dochází k zadržování vlhkosti a pachů. Také se v takové židli kumuluje teplo. Tomu lze částečně zabránit volbou sedáku, jehož výplň má ve spodní části tunely umožňující proudění vzduchu i při dosednutí. Pokud víte, že budete potřebovat židli, v které vám nebude vedro, zvažte také síťované prodyšné opěradlo. Stejně jako v případě síťovaného povrchu, i textil je nutné často ošetřovat čisticími prostředky.

 

Vinylové kancelářské židle

Vinylové židle nabízejí robustní, odolné sedadlo a vypadají naprosto skvěle. Jedna z výhod vinylových židlí je to, že je lze snadno vyčistit. Na rozdíl od materiálů, jako je síťovina nebo tkanina, které vyžadují při odstraňování flíčků a skvrn více úsilí.

Jednou z nevýhod při výběru vinylových židlí oproti jiným materiálům je neprodyšné sedadlo, které je pro letní měsíce poněkud nepraktické. Pokud to pro vás není problém, pak jsou skvělou volbou. Na druhou stranu, vinyl nehromadí teplo tolik, jako kůže nebo textilní čalounění.

Doufáme, že vám tento přehled pomohl udělat si představu o tom, jaké materiály se hodí pro letní měsíce. Samozřejmě, vždy si můžete pomoci vhodnou podložkou a dalšími fíglemi. Při výběru pracovní židle myslete kromě povrchu také na vhodnou ergonomii. Vaše tělo vám určitě poděkuje.