Galaxy


Kancelářské skříně, knihovny a další úložné systémy

Galaxy je rozsáhlá kolekce úložných systémů, která může být kombinována s kteroukoli řadou kancelářských stolů Martex. V nabídce je 5 různých výšek skříňových korpusů s nimiž je možné kombinovat několik odlišných typů dveří – křídlové, posuvné nebo textilní. Korpusy skříní Galaxy jsou vždy vyrobeny z bílého melaminu a skříně se osazují krycími panely s vybranou povrchovou úpravou.

Korpusy skříní

Skříňové korpusy jsou dodávány v pěti různých výškách 768 mm / 1152 mm / 1536 mm / 1920 mm / 2304 mm, a dvou standardních šířkách 450 mm / 900 mm. Hloubka korpusů je 400 mm, celková hloubka s krycími panely 450 mm.

výšky skříní Galaxy

Konstrukce korpusů je vždy z bílého melaminu z desek tl. 18 mm. Korpusy se spojují do sestav požadovaných rozměrů a nakonec jsou osazeny krycími panely a vybraným typem dveří. Korpusy mohou samozřejmě zůstat i bez dveří jako skříně otevřené.

Vnitřní řešení skříní nejčastěji představují kovové police tl. 25 mm se zámkovým zavěšením a možností zavěšení složek ze spodní strany. Kovové police jsou lakovány bílou práškovou barvou, odstín RAL 9003. Volitelné jsou police melaminové tl. 30 mm v bílé barvě nebo lakované do požadovaného odstínu.

 

Typy dveří

Skříně Galaxy nabízejí výběr ze tří typů dveří – křídlové, posuvné a textilní.

Klasické řešení představují dveře křídlové, standardně dodávané s brzdou pro pomalé dovírání. Dveře jsou vyrobeny z desek tl. 18 mm s povrchovou úpravou melamin, dýha, matný lak nebo mohou být skleněné s hliníkovým rámem. Dveře jsou vybaveny zámkem a na výběr je několik různých typů úchytek.

Další možností jsou dveře posuvné, jejichž výhoda spočívá zejména v tom, že při otevření skříně neomezují prostor před skříní. To může být velmi praktické například v chodbě či úzkém průchodu. Neumožňují však otevřít skříň v celé šířce najednou.

 

Úchytky

Křídlové dveře, s výjimkou skleněných, mohou být osazeny několika různými typy úchytek zobrazených níže. U posuvných dveří je typ úchytky dán jejich konstrukčním řešením, používají se úchytky zapuštěné. Pro kartotéky, resp. skříně na citlivé dokumenty, jsou dodávány úchytky se zabudovaným zámkem.

Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy

 

Krycí panely

Krycí panely kancelářských skříní GalaxySkříně Galaxy mohou být osazeny vrchním, spodním a párem bočních panelů, které tvoří pohledovou stranu skříně. Horní strana korpusů není pohledová, je tedy potřeba vždy osadit alespoň vrchní krycí panel, boční a spodní panely nutné nejsou.

Provedení panelů značně ovlivňuje výsledný dojem, kterým působí hotová skříň. Základní provedení představuje melamin v několika barvách a dekorech, dále je v nabídce dýha, matný lak nebo luxusní lesklý lak. Panely mohou být i čalouněné pro zlepšení akustického komfortu kanceláře.

Pro sestavu více skříní je možné použít delší vrchní, resp. spodní, krycí panely přes více jednotlivých korpusů, což vytváří u větších sestav dojem jednoho kompaktního celku.

 

Vzorník barev a povrchových úprav

Vzorník barev skříně Galaxy

 

Kancelářské skříně Galaxy – fotogalerie

 

Ke stažení