Galaxy


Kancelářské skříně, knihovny a další úložné systémy

Galaxy je rozsáhlá kolekce úložných systémů, která může být kombinována s kteroukoli řadou kancelářských stolů Martex. V nabídce je 5 různých výšek skříňových korpusů s nimiž je možné kombinovat několik odlišných typů dveří – křídlové, posuvné nebo textilní. Korpusy skříní Galaxy jsou vždy vyrobeny z bílého melaminu a skříně se osazují krycími panely s vybranou povrchovou úpravou.

Korpusy skříní

Krycí panely kancelářských skříní GalaxySkříňové korpusy jsou dodávány v pěti různých výškách 768 mm / 1152 mm / 1536 mm / 1920 mm / 2304 mm, a dvou standardních šířkách 450 mm / 900 mm. Hloubka skříní je 400 mm.

Konstrukce korpusů je vždy z bílého melaminu z desek tl. 18 mm. Korpusy se spojují do sestav požadovaných rozměrů a nakonec jsou osazeny krycími panely a vybraným typem dveří. Korpusy mohou samozřejmě zůstat i bez dveří jako skříně otevřené.

Vnitřní řešení skříní nejčastěji představují kovové police tl. 25 mm se zámkovým zavěšením a možností zavěšení složek ze spodní strany. Kovové police jsou opatřeny šedou práškovou barvou, odstín RAL 9003. Volitelné jsou police melaminové tl. 30 mm v bílé barvě nebo lakované do požadovaného odstínu.

 

Typy dveří

Skříně Galaxy nabízejí výběr ze tří typů dvěří – křídlové, posuvné a textilní.

Klasické řešení představují dvěře křídlové. Ty jsou vyrobeny buďto z desek tl. 18 mm s povrchovou úpravou melamin, dýha, lak nebo skleněné s hliníkovým rámem. Volitelně mohou být dveře vybaveny zámkem a na výběr je několik různých typů madel.

Další možností jsou dveře posuvné, jejichž výhoda spočívá zejména v tom, že při otevření skříně neomezují prostor před skříní. To může být velmi praktické například v chodbě či úzkém průchodu.

Třetí a velmi elegantní možností jsou textilní dveře Zazá. Tvoří je pružná textilie vypnutá v hliníkovém rámu, která při otevření složí na šířku několika centimetrů, takže je skříň přístupná v celé šířce. Textilní výplň je dodávána průsvitná nebo neptůsvitná v několika barevných odstínech.

 

Madla

Madla dveří jsou dodávána v několika různých typech. Madla lze volit u klasických křídlových dveří s výjimkou skleněných, u ostatních dveří je typ madla dán jejich konstrukčním řešením. Pro kartotéky, resp. skříně na citlivé dokumenty, jsou dodávána madla se zabudovaným zámkem.

Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy Madla pro kancelářské skříně Galaxy

 

Krycí panely

Skříně Galaxy mohou být osazeny vrchním, spodním a bočními panely, které tvoří pohledovou stranu skříně. Horní strana korpusů není pohledová, je tedy potřeba vždy osadit vrchní krycí panel, boční a spdní panely nutné nejsou.

Provedení panelů značně ovlivňuje výsledný dojem, kterým působí hotová skříň. Základní provedení představuje melamin v několika barvách a dekorech, dále je v nabídce dýha, matný lak nebo luxusní lesklý lak. Panely mohou být i čalouněné pro zlepšení akustického komfortu kanceláře.

Pro sestavu více skříní je možné použít delší vrchní, resp. spodní, krycí panely přes více jednotlivých korpusů, což vytváří u větších sestav dojem jednoho kompaktního celku.

 

Vzorník barev a povrchových úprav

Skříně Galaxy - vzorník barev a povrchových úprav

 

Kancelářské skříně Galaxy – fotogalerie

 

Ke stažení