Yard


Variabilní kancelářské stoly vhodné do open-space kanceláří a jednacích místností

Yard se vyznačuje rovnými liniemi a bytelnou kovovou konstrukcí. Stolové desky mají tloušťku 30 mm, kovové nohy jsou vyrobeny z materiálu o tloušťce 2 mm a mají průřez 50×50 mm.

Řada Yard je uzpůsobena jak pro samostatná, tak pro společná pracoviště, tzv. „bench“. Vysoká variabilita umožňuje vytvářet různě velké stolové sestavy, přičemž jejich důmyslné konstrukční řešení šetří materiálem a náklady na zřízení jednoho pracoviště jsou tudíž nižší, než u stolů samostatných. Větší soukromí a klid na práci zajistí čelní dělicí přepažky v případě potřeby doplněné o přepážky boční.

Zasíťování pracovních i jednacích stolů je díky praktickému kabelovému managementu velmi snadné a rychlé. Pro maximální komfort mohou být stoly vybaveny kabelovým žlabem s výklopnou průchodkou v celé délce stolu, ekonomičtější řešením představuje výklopná hliníková průchodka o rozměrech 270×120 mm, která může být umístěna vlevo, vpravo nebo uprostřed stolu.

Stoly Yard s nastavitelnou výškou

Výškově nastavitelné stoly Yard img

Výškově nastavitelné stoly Yard

Kromě standardních stolů s výškou pracovní desky 75 cm je k dispozici také provedení výškově nastavitelné.  Technické řešení v tomto případě představuje jednoduchý mechanický systém, který se nastavuje manuálně. V noze čtvercového průřezu je zasunuté prodloužení s menším průřezem, které se po odjištění a nadzvednutí stolu vysune a zaaretuje v požadované pozici kovovým čepem. Tento postup je nutné opakovat pro každou jednotlivou nohu stolu, takže změna výšky vyžaduje více času i trochu zručnosti. Výhodou je naprostá bezporuchovost a výrazně nižší cena v porovnání s elektricky poháněnými systémy, nicméně komfort obsluhy je mnohem nižší a stoly tak nejsou vhodné pro časté změny výšky.

Barevná škála a povrchové úpravy

Také řada Yard nabízí různé povrchové úpravy i celou řadu barev. Základní možností jsou melaminové stolové desky v několika odstínech, resp. dřevodekorech, pro náročnější je připraven výběr z více než 20 barev matného laku. Stolové nohy a kovové konstrukce jsou v základním provedení bílé, volitelně pak v barvě Titanio nebo 6 odstínech matného laku.

Yard - vzorník povrchových úprav 

Kancelářské stoly YARD – fotogalerie

Ke stažení