Kancelářský nábytek


Italský nábytek MARTEX – kancelář na úrovni

moderni kancelarske pracoviste

I čas strávený v kanceláři může být příjemný, je-li kancelář správně uspořádána a zařízena.

Tímto pravidlem se řídí italský výrobce MARTEX, který více než 40 let vyrábí kvalitní kancelářský nábytek s promyšleným nadčasovým designem. Při vývoji jsou respektována pravidla ergonomie, vysoká variabilita a také možnost snadného zasíťování pracovišť a využití veškeré moderní techniky 21. století.

Šest řad nábytku s odlišným designem, nabídkou povrchových úprav i cenovou hladinou zahrnuje nábytek do běžných a open-space kanceláří reprezentativní manažerský nábytek pro ředitele a majitele firem. Nechybí stoly do jednacích a konferenčních místností, recepce a celá řada praktických doplňků. Úložné systémy, tedy skříně, knihovny, kontejnery, police, apod. jsou vyčleněny samostatně pod názvem Galaxy a lze je kombinovat s kteroukoli řadou nábytku.

Vysokou úroveň nábytku Martex dokazuje celá řada prestižních ocenění, mezi nejvýznamnějšími vítězství Red Dot Award 2010 v kategorii Produktový design pro kancelářský stůl OLA (další viz. Ocenění).

 

Manažerský nábytek

Manazersky nabytekKromě toho že musí být funkční a ergonomický, manažerský nábytek především reprezentuje svého uživatele. Díky spolupráci s řadou renomovaných designérů a návrhářů je u Martexu zaručen špičkový design i promyšlená koncepce. Při výrobě se používají výhradně kvalitní materiály a povrchové úpravy, mimo těch běžných jako je dýha, sklo či hliník zde najdeme i materiály méně obvyklé, jako je např. Crystalplant® nebo cement. Využití moderních materiálů, výrobních technologií, povrchových úprav i řady vlastních technických řešení posunuje nábytek Martex na nejvyšší úroveň v celosvětovém měřítku.

 

Operativní nábytek – stoly, stolové sestavy a pracoviště

kancelarsky nabytek YardKancelářský nábytek Martex nabízí v tomto segmentu velké množství prvků a rozměrů, a díky tomu se hodí do běžných i open-space kanceláří. Všechny typy stolů a pracovišť mají důmyslý a elegantně vyřešený systém vedení kabelů a zasíťování jednotlivých pracovišť, aby bylo možné využívat veškerou moderní techniku. Chytře jsou řešeny také různé detaily jako drobné odkládací prostory nebo praktické doplňky, které usnadní a zpříjemní práci. Všechny nábytkové řady umožňují sestavovat jednotlivé prvky do různých kompozic a tím efektivně využít daný prostor a současně snížit pořízovací náklady. Výběr materiálů i povrchových úprav je velmi široký, základem jsou desky melaminové, dále desky dýhované či lakované nebo desky skleněné. Nohy a kovové součásti jsou v základu opatřeny práškovou barvou, ale mohou být i lakované v různých odstínech.

 

Designéři a návrháři

  • Studio Azzolini Tinuper: zabývá se designem a výzkumem v oblasti nových materiálů a technologií. Z této spolupráce se zrodila sedací řada FiftyFifty.
  • Architekt Marco Fumagalli: navrhl manžerský stůl ZED vybraný v roce 2009 do Italian Design Tour; pohyblivou knihovnu Service, knihovnu Diagonal či stavebnicovou knihovnu Extreme.
  • Mario Mazzer: architekt a designér, který navrhl stůl OLA – tento manažerský stůl získal ocenění Chicago Design Award a Essen RedDot Design Award v roce 2010. Jeho dílem jsou rovněž kancelářské systémy More a HaN, modelové řady Shi a Yard nebo prezidentská kolekce Kyo.
  • Monica Graffeo: italská designérka, která vytvořila modulární systém sedacího nábytku Inattesa, jenž je vhodný do veřejných i bytových interiérů.
  • John Bennett a Sakura Adachi, dva designéři, kteří navrhli Welcome, recepční systém složený z komponent, které mohou být uspořádány a přizpůsobeny na míru daného interiéru i specifickým potřebám klienta.

 

 

Certifikáty

Kancelářský nábytek Martex je vyráběn 100% v Itálii a všechny výrobní posupy, použité suroviny a materiály jsou šetrné k životnímu prostředí. Martex je držitelem certifikátů kvality dle  ISO 9001: 2008, ISO 9001 CISQ a ISO 9001 IQNET a také certifikátu ekologického managementu dle ISO 14001: 2004.

 

 

SORTIMENT