Jak vybrat kancelářské židle


Sezením za počítačem trávíme stále více času. Čím více sedíme, tím větší problémy se zády jednou budeme mít. Do jisté míry to ovšem můžeme sami ovlivnit výběrem kvalitního nábytku. Výběr kancelářské židle bychom neměli podceňovat. Kromě ceny a designu je potřeba dbát také na praktické doplňky, kterými židle disponuje. Nabídka je velmi široká a můžete zvolit otočné i statické, s kolečky i bez koleček, s područkami či bez. Nabízí se tak otázka, co je pro vás v tuto chvíli nejdůležitější, co přesně od kancelářské židle nebo manažerského křesla očekáváte? Zkusme si to tedy více přiblížit.

S kolečky nebo kluzáky

Kancelářské židle disponují buď kolečky, které umožní snadné přemístění po místnosti, anebo kluzáky. Opět záleží na tom, co preferujete. Někomu se lépe pracuje na židli, se kterou může jezdit dle potřeby, jiní dávají přednost stabilitě. V naší nabídce dominují křesla a židle na kolečkách, zejména pak mezi manažerskými křesly, nicméně věříme, že u nás najdete přesně to, co hledáte.

Židle otočné, s kolečky i kluzáky

Židle otočné, s kolečky i kluzáky

Otočné nebo nikoliv

Otočná židle má centrální nohu. Přinášíme otočné kancelářské židle značky Sitland, které jsou lehké, stabilní, a navíc přináší řadu dalších výhod. Velmi oblíbený je mechanismus, který navrací židli do původní polohy čelem ke stolu, potom co vstanete. Je to velmi praktické zejména pro větší jednací místnosti, kde vám to ušetří práci s rovnáním židlí.

Područky u židle

Područky u židle mohou být skvělý designový prvek

Područky u židle mohou být skvělý designový prvek

Vrchní části područek bývají zpravidla vyrobeny z měkčeného polyuretanu, zatímco spodní nosná část bývá z odolného nylonu nebo kovová. Některé područky jsou výškově nastavitelné, jiné to neumožňují. Opět je třeba vyzkoušet, zda vám tato funkce bude vyhovovat, nebo ji vůbec nevyužijete.

Ať už zvolíte jakoukoliv židli pak vězte, že u nás se můžete spolehnout na vysoce kvalitní a luxusní zboží, které vám bude dobře sloužit řadu let.

Celou nabídku našich kancelářských židlí si můžete prohlédnout zde.