Akustické panely GABER


Řešení pro kanceláře, veřejné prostory a gastro provozy

Italský výrobce nábytku GABER byl donedávna orientován výhradně na výrobu židlí a stolů určených především pro restaurace a pro venkovní použití. Svou nabídku však rozšířil o modulární systémy akustických panelů určených pro ukotvení do stěny. Využívá přitom zkušeností a know-how své mateřské firmy s lisováním plastů, výrobou lisovacích forem i vlastními návrhy plastových dílů a komponent.

V nabídce jsou čtyři řady, které vycházejí ze stejného konstrukčního základu – Fono, Stilly, Diamante a Uniko. Nástěnný akustický systém tvoří samostatné dílce čtvercového tvaru, jejichž celkový počet, uspořádání i umístění se pro každý interiér navrhuje individuálně. Výsledný panel či panely musí respektovat prostorové možnosti a zárověň zajistit požadovaný akustický komfort. Přitom je možné využít různobarevných dílců a vytvořit v daném prostoru zajímavý dekorativní prvek.

DIAMANTE

Akustický systém DIAMANTE

FONO

Akustický systém FONO

STILLY

Akustický systém STILLY

UNIKO

Akustický systém UNIKO
 

Výhody akustických systémů Gaber

  • nízká hmotnost
  • 100% recyklovatelnost
  • různobarevné provedení (kombinace barev umožňují vytvoření motivů)
  • variabilní uspořádání
  • snadná montáž i demontáž
  • cenová dostupnost

Akustické systémy Gaber používají plastový nosný rám vyrobený z nárazuvzdorného a antistatického technopolymeru. Tvarovaná polyesterová plsť střední hustoty pak tvoří základ panelu, který je potažený polyesterem nebo vlněnou / polyamidovou tkaninou. Materiál je recyklovatelný, nehořlavý, lehký, ale mechanicky odolný a především velmi dobře absorbuje hluk. K výhodám akustických systémů Gaber tedy patří maximální recyklovatelnost. Ta je dána volbou materiálu konstrukce a svrchních krycích systémů: oba materiály jsou 100% recyklovatelné.

Protihlukové panely Diamante

Akustické panely Diamante 02Konstrukční řešení tohoto systém je navrženo tak, aby umožňovalo instalaci panelů různými způsoby a díky tomu je jeho použití velmi univerzální. Základem je panel o rozměrech 119×59 cm s protihlukovou úpravou z jedné nebo z obou stran. Jednostranné panely jsou určeny pro montáž na stěnu, oboustranné pro umístění v prostoru a to několika způsoby.

První způsob instalace je zavěšení na kovová lanka, panely lze věšet horizontálně i vertikálně. Další možností je vybavení panelů kovovými sloupky s nohou, díky nimž lze vytvářet pevné pravoúhlé sestavy sloužící jako ohraničení pracoviště nebo jednacího prostoru. Poslední možnost představuje osazení jednotlivých panelů nožkami ve tvaru „T“ čímž vzniknou samostojící mobilní přepážky, které lze snadno přemisťovat podle aktuální potřeby.

 

Akustické systémy GABER – fotogalerie