Akustické panely CAIMI

akustické panely Flap
Akustické panely FLAP zavěšené

Technologie SNOWSOUND® – špičková akustika vaší kanceláře

Akustické vlastnosti a celkový design systému Snowsound vznikly za přispění předních italských designérů, např. Michele De Lucchi, Marc Sadler a další. Tvary i barvy jsou pečlivě navrženy tak, aby vytvořily viditelný výrazný prvek interiéru, ale přitom do něj mohly být elegantně zasazeny. Panely Snowsound je možné využít v různých projektech, od těch nejjednodušších až po velmi rozsáhlé, vyžadující komplexní návrh akustického řešení. 

Za technologické inovace i za svůj design získal systém Snowsound uznání po celém světě. Kromě jiných také ocenění „International CES Innovations Design and Engineering Awards“, které je považováno za nejprestižnější v oblasti audio/video a elektroniky. 

Zvuk

odraz zvukuZvuk je tvořen vlnami, které mají tendenci odrážet se od pevných a hladkých povrchů s omezenou absorpční schopností, jako je například beton, kámen nebo sklo. V místnostech, kde jsou stěny z takovýchto materiálů, mohou často vznikat nepříjemné ozvěny, takže je obtížné pohodlně konverzovat. Zvukově izolační materiály vznikly z potřeby zlepšit akustiku těchto prostor. Tradiční materiály mají z akustického hlediska nižší schopnost absorbovat zvuk o nízkých frekvencích (pod 500 Hz), o něco lépe absorbují zvuky ve středním pásmu (mezi 500 a 2000 Hz) a nejlépe pohlcují zvuk o vysokých frekvencích (nad 2000 Hz).

 

Akustické vlastnosti panelů SNOWSOUND

Jedinečné vlastnosti akustických panelů Snowsound definuje patentovaná technologie založená na použití materiálů s různou hustotou, které selektivně absorbují zvuky různých frekvencí. Díky tomu je možné optimalizovat akustiku prostředí bez ohledu na tloušťku desek. Absence jakýchkoliv rámů či švů a vysoká pevnost vlastního akustického materiálu dosažená technologií výroby činí panely Snowsound velmi lehké a nenápadné, takže se přizpůsobí každému prostředí.

Složení akustického panelu

řez akustickým panelem Snowsound

 1. Povrch panelu je opatřen polyesterovou látkou Trevira CS® pevně spojenou s vnitřním akustickým jádrem, se kterým dohromady tvoří jednolitý celek bez jakéhokoliv spoje či švu. Díky tomu jsou výsledkem panely, které na první pohled vypadají velmi měkké, ovšem ve skutečnosti jsou velmi pevné a odolné proti roztržení nebo proražení.
 2. Polyester s vysokou hustotou
 3. Polyester se střední hustotou
 4. Polyester s nízkou hustotou
 5. Pevná tuhá hrana 

 

Akustické panely FLAP

Akustické panely MITESCO

 

Nehořlavost

Každý materiál použitý pro výrobu akustických panelů Snowsound, jak vnější potahový materiál tak zvuk pohlcující vnitřní výplň, jsou testovány na nehořlavost dle Italian Class 1 a Euroclass B-s2, d0 klasifikace na reakci s ohněm. Testování bylo prováděno na kompletním hotovém panelu tak, jak to požaduje zákonný předpis. 

Snowsound-Fiber je certifikován Italian Class 1 a Euroclass B-s2, d0 klasifikace na reakci s ohněm.

 

Certifikováno GREENGUARD GOLD

Greenguard-Gold-certifikatProdukty Snowsound, Snowsound-Fiber a Snowall jsou držitelem certifikátu GREENGUARD GOLD, kterým je ověřeno, že tyto výrobky neuvolňují do okolního prostředí škodlivé látky a tím přispívají k lepší kvalitě vzduchu v daném prostoru. Reprezentativní vzorky produktů byly nezávisle testovány a certifikovány dle standardů stanovených pro certifikaci Greenguard, která udává jedny z nejpřísnějších limitů na světě. Při certifikaci se u výrobků mj. testuje přítomnost více než 10.000 chemických látek a sloučenin považovaných za škodlivé.

Nejvyšším stupněm je certifikát Greenguard Gold, který má limity ještě přísnější. Takto testované výrobky splňují kritéria použití i pro citlivé osoby, jako jsou např. děti nebo důchodci, a proto jsou vhodné pro použití ve školách, nemocnicích či pečovatelských ústavech.

Všechny produkty Snowsound a Snowsound-Fiber nesou značku CE dle jednotné technické specifikace EN 13964.

 

15 ocenění pro akustické systémy SNOWSOUND

 1. International CES Innovations Design and Engineering Awards (U.S.A.)
 2. German Design Award (Germany)
 3. German Design Award (Germany)
 4. Best of NeoCon (U.S.A.)
 5. Product Design Awards (Dubai, U.A.E.)
 6. German Design Award (Germany)
 7. German Design Award (Germany)
 8. ADI Design Index (Italy)
 1. German Design Award (Germany)
 2. Best of NeoCon (U.S.A.)
 3. Product Innovation Merit Award (U.S.A.)
 4. Ho.Re.Ca. Innovazione dell’anno (Italy)
 5. Gran Design Etico International Award (Italy)
 6. Gran Design Etico International Award (Italy)
 7. Trophée de l’Innovation Bureaux Expo (France)
 

 

FOTOGALERIE

Akustické panely MITESCO pro stoly

Akustické panely MITESCO samostojící