Akustické systémy


Protihlukové panely a stěny do kanceláří, zasedacích místností a veřejných prostor

akustické systémy

Mír a klid se stali nedostatkovými komoditami a potřeba nerušených prostor je větší než kdy jindy.

 Vhodná interiérová akustika zlepšuje produktivitu, dobrou pohodu i zdravotní stav.

Akustické systémy pomohou vytvořit komfortní zvukové prostředí na pracovišti nebo v odpočinkových zónách. Využití najdou zejména ve velkých open-space kancelářích, jednacíchzasedacích místnostech, ale také ve vstupních halách, divadlech, kinech, výstavních sálech a galeriích.

Dodávané akustické systémy

CAIMI

Výrobce zaměřený na sedací nábytek a vybavení pro veřejné prostory, který vyvinul vlastní špičkové akustické panely. Nabídka zahrnuje panely kotvené do stěny a panely samostojící.

Caimi logo

GABER

Specialista na plastové židle a venkovní nábytek, který doplnil svou nabídku o rozsáhlý systém akustických panelů určených pro montáž na zeď a na strop.

Gaber logo

MDD

Výrobce kancelářského nábytku, který nabízí akustické panely s univerzálním systémem ukotvení vhodné pro většinu běžných kancelářských stolů. Nabídku doplňují panely samostojící.

MDD logo

 
 

Akustické panely pro stoly a společná pracoviště

Protihlukové dělicí příčky pro stolyPro velké kanceláře a open space prostory mají význam především čelní panely u pracovních stolů, které se uplatní v případě, kdy sedí dva lidé naproti sobě. Doplněny mohou být panely bočními, čímž je zajištěno maximální soukromí a potlačení rušivého hluku. Akustické panely tohoto typu jsou zpravidla určeny pouze pro konkrétní řadu nábytku, takže jejich pořízení bývá řešeno současně s pořízením nových stolů. V nabídce však najdete i panely s univerzálním systémem ukotvení od výrobce MDD, které lze namontovat na většinu běžných kancelářských stolů.

Akustické panely samostojící

Samostojící protihlukové panelyVýhodou samostojících akustických panelů je jejich mobilita. Vzhledem k tomu, že nejsou kotvené do stolových desek ani do zdi, je možné s nimi v případě potřeby libovolně manipulovat a jejich uspořádání přizpůsobit konkrétní situaci. Tyto panely se vyrábějí v několika různých výškách v rozmezí cca 110÷180 cm a šířkách v rozmezí cca 40÷80 cm. Samostojící protihlukové panely mohou sloužit nejen pro zlepšení akustiky, ale i pro optické rozdělení prostoru.

Vhodné jsou především pro velké open-space kanceláře s větším počtem pracovišť, kde výrazně snižují rušivé vlivy, poskytují více soukromí a zlepšují možnost koncentrace.

Nástěnné akustické systémy

Akustický systém FONO

Nástěnný protihlukový systém, resp. protihluková stěna, se obvykle skládá z jednotlivých akustických panelů sestavených do většího celku, jenž efektivně omezuje nežádoucí hluk. Tyto modulární systémy  mohou mít jeden nebo více základních modulů, které umožňují vytvoření potřebné kompozice při respektování prostorových možností daného interiéru. Základním modulem může být například čtverec o straně 35 cm nabízený v různých barvách, resp. potahových materiálech.

Jednotlivé panely se montují na strop nebo na zeď, v interiérech s vysokými stropy, např. galeriích a výstavních sálech, lze panely zavěsit na kovová lanka kotvená do stropu.

Nástěnné protihlukové systémy jsou vhodné zejména pro jednací a zasedací místnosti, galerie, divadla, výstavní sály či veřejné prostory.